El Gouna

El Gouna to niezwykły egipski kurort, który słynie z luksusu. Kuszą tutejsze złociste plaże, możliwość wyjazdu na pustynne safari, czy też pozwiedzania interesujących historycznie miejsc. Zakątek ten położony jest na Riwierze Morza Czerwonego, w regionie Hurghada. Bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura sprawia, że nie sposób się tutaj nudzić, wręcz przeciwnie – na turystów czekają bary, kluby, restauracje, kasyno, luksusowe hotele, a nawet pole golfowe.

Atrakcje w El Gouna i przydatne informacje

El Gouna znajduje się pod wpływem klimatu pustynnego, co oznacza, że prawie nie ma tu opadów, niezależnie od pory roku. Średnia roczna temperatura to 23 stopnie Celsjusza, a najcieplejsze miesiące to lipiec i sierpień. Wtedy można się spodziewać nawet 33 stopni. Najzimniej zaś jest w styczniu, chociaż i w tym miesiącu jest naprawdę przyjemnie. Temperatury oscylują bowiem w okolicach 20 stopni Celsjusza.

Kurort El Gouna w Egipcie

Kurort El Gouna znany jest także jako Al-Dżuna, czyli „laguna” w języku arabskim. Jest tu nieco drożej niż chociażby w Hurghadzie, a najdrożej będzie w czasie trwania sezonu, który tutaj zaczyna się z końcem maja, a kończy na początku października.

Nie ma tutaj zabytków, jednakże można spokojnie zwiedzić muzeum poświęcone sztuce i historii starożytnego Egiptu, czy stadion piłkarski. Dodatkowo w 2014 roku uruchomiono tutaj jeden z największych na świecie parków liniowych, który spełnia standardy olimpijskie – Sliders Cable Park.

To, co przyciąga turystów do El Gouny to oczywiście plaże – przepiękne, czyste i zadbane. Złoty piasek i doskonała pogoda sprawiają, że można tu naprawdę odpocząć. Najpopularniejsze plaże to Mangroovy Beach oraz Zeituna Beach (znajduje się na wyspie Zeituna).

W okolicy natomiast czekają takie zakątki do zwiedzania jak Luxor, Kair, Asuan czy Abi Simbel. W samym Al-Dżuna zaś można uprawiać różnorakie sporty wodne jak na przykład nurkowanie. Warto zobaczyć niezwykłe rafy koralowe, które czekają tu na podwodnych odkrywców takie jak rafa Shaab Abu Nuhas, a także spróbować windsurfingu, żeglowania, nart wodnych czy kajaków. A to dopiero początek możliwości.

Komentarze są wyłączone.