Porady na wakacje

Egipt to niezwykły kraj, pełen przeszłych tajemnic i niesamowitych opowieści. Poza tym wakacje w tym miejscu są zazwyczaj tańsze niż w takich destynacjach jak Hiszpania czy Grecja. Egipt to zachwycające rafy koralowe, piaszczyste i złote plaże, mnóstwo możliwości spędzania wolnego czasu oraz ogrom zabytków pochodzących z czasów starożytnych. Świetnie ulokowane kurorty, krystalicznie czysta woda i słońce – kraj ten potrafi zachwycić.

Wakacje w Egipcie

Co warto wiedzieć o Egipcie przed wyjazdem?

By wyjechać na tanie wczasy do Egiptu warto zdecydować się na ofertę last minute, jednakże wtedy trzeba być przygotowanym nawet na wyjazd następnego dnia. Zwykle jednak taka oferta nie posiada w sobie ubezpieczenia bagażu, dodatkowych atrakcji, czy biletów wstępu do niektórych obiektów. Jeśli chodzi o wyżywienie to najczęściej śniadania i kolacje. Najmniej zapłaci się za wakacje w marcu oraz późną jesienią. Dobrym pomysłem są też wczasy all inclusive.

Kiedy warto wybrać się do Egiptu biorąc pod uwagę nie tylko ceny, ale i to, jak chcemy spędzić czas w tym kraju? Wczasy w sezonie są najlepsze dla tych, którzy pragną gorącego słońca i opalania się na plaży – czyli w okresie od maja do września. Temperatury mogą dochodzić nawet do 55 stopni Celsjusza, i to w cieniu. Jednakże zwiedzać lepiej w czasie od września do listopada oraz od marca do maja.

Trzeba także pamiętać, że w zależności od regionu – temperatury będą się nieco różnić. Na terenach pustynnych, a także w Górnym Egipcie jest zawsze gorąco. Rekordowych temperatur należy się zaś spodziewać w Kairze. Nieco chłodniej jest natomiast na wybrzeżu Morza Śródziemnego.

Zemsta faraona oraz inne ciekawostki

Czym jest zemsta faraona? To reakcja organizmu na to, że w Egipcie posiada się inną florę bakteryjną. Dlatego też będąc tu na wakacjach można doświadczyć takich dolegliwości jak bóle brzucha, wysoka temperatura czy biegunka. Jednakże można tego uniknąć. Trzeba jednak pić tylko butelkową lub przegotowaną wodę, nie jeść niczego z ulicznych straganów, czy też myć dokładnie ręce, a w lokalach zamawiać gotowane, pieczone dobrze wysmażone potrawy. Dodatkowo unikać surowych warzyw, a owoce zawsze sparzyć, a potem dopiero obrać. Choć i tak nie daje to 100 procentowej pewności, że ta dolegliwość nas ominie.

Egipt to niezwykły kraj. By tu się dostać należy mieć paszport, który jest ważny przynajmniej kolejnych 6 miesięcy, a także wizę, dzięki której można zostać w tym państwie na miesiąc. Nie ma obowiązku szczepień. Każdego nagradza się chociaż drobnym napiwkiem, a fotografii militarnych robić nie można. Poza tym Egipt kusi pięknem, tajemnicą i zabytkami, dlatego warto tu przyjechać chociaż na kilka dni.