Dolina Królów

Dolina Królów to jedno z najpiękniejszych miejsc w Egipcie, które zaspokoi oczekiwania nie tylko początkujących, ale również doświadczonych podróżników. Grobowce faraonów co roku przyciągają tysiące turystów, którzy chcą odkryć miejsca pochówków największych władców Egiptu.

Dolina Królów w Egipcie

Dolina Królów to część nekropolii tebańskiej, która położona jest na terenie Teb Zachodnich. Jest najprościej rzecz ujmując miejscem spoczynku największych królów Egiptu (od XVIII do XX dynastii). Najlepiej do Doliny Królów dostać się z Luksoru, a naprawdę warto, bowiem jest tu co zobaczyć…

W pierwszej kolejności warto zwiedzić grobowiec Ramzesa VI, który skrywa przepiękne malowidła (zachowane w doskonałym stanie). Obok grobowca Ramzesa VI znajduje się także najsłynniejszy obiekt kompleksu – tajemniczy grobowiec Tutenchamona. Godny uwagi jest także grobowiec Setiego I, który wyróżnia się bardzo oryginalnymi motywami astronomicznymi i doskonale zachowanymi zapiskami Księgi Umarłych. W wolnej chwili warto zwiedzić także Świątynię Hatszepsut, Kaplicę Hathor, Filary ozyriackie Hatszepsut, Grób królowej Nefertari i Kolosy Memnona.

Dolina Królów – informacje przed wyjazdem

Aby zwiedzić grobowce faraonów należy wykupić bilet wstępu. Jeden bilet (około 40zł) upoważnia nas do zwiedzania trzech wybranych grobowców. Jedynym wyjątkiem jest tutaj grobowiec Tutenchamona, który podlega oddzielnej opłacie

Osoby, które odwiedzają Egipt i planują zwiedzić Dolinę Królów muszą bardzo dobrze się przygotować. W dolinie panuje bardzo duży upał. W sezonie letnim temperatura osiąga ponad 40’C. Konieczne jest nakrycie głowy i zapas wody mineralnej. Pamiętać należy również i o tym, że grobowce nie są najlepszym miejsce do zwiedzania dla osób, które mają mniejsze lub większe problemy z klaustrofobią. Warto wspomnieć również i o tym, że w wielu grobowcach nie można robić zdjęć.

Warto podczas najbliższych wczasów Last Minute w Egipcie wybrać się do Doliny Królów. Jest to idealne miejsce dla wszystkich tych osób, które po raz pierwszy odwiedzają Egipt i chcą w jak najkrótszym czasie, zapoznać się z jego kulturą, religią i sztuką.

Komentarze są wyłączone.