Taba

Taba, jeszcze do niedawna mała wioska beduińska, to dziś miasteczko turystyczne, które bardzo szybko się rozwija. Cały czas powstają nowe restauracje, kawiarnie, ośrodki sportowe, a turystów przybywa z każdym rokiem. Taba zachwyca jednak przede wszystkim lagunami, fiordami czy wysepkami, które stanowią kontrast dla krajobrazów górskich.

Taba w Egipcie

Taba mieści się w północnej części Zatoki Arabskiej. Turystów przyciągają tu przede wszystkim malownicze wybrzeże, piękne plaże, a także urzekające widoki na sąsiednie kraje takie jak Izrael, Arabia Saudyjska czy Jordania. Ze względu na swoją lokalizację Taba jest popularnym miejscem wczasowym także wśród Izraelczyków – chętnie przyjeżdżają tu osoby, które chcą odpocząć w czasie weekendu, a także ci, którzy udają się na wycieczkę w głąb Egiptu. Średnia temperatura powietrza wynosi tu 20-22 stopni Celsjusza zimą, a latem – od 32 do nawet 34 stopni.

Co warto zobaczyć w Tabie?

Taba to doskonałe miejsce na wczasy w Egipcie, gdyż można cieszyć się tu czystymi wodami i pięknymi plażami. Amatorzy nurkowania mogą z kolei zobaczyć piękne rafy koralowe. Taba to jednak nie tylko nurkowanie czy pobyt w luksusowym hotelu, ale także okazja do zwiedzania. Warto zobaczyć choćby Rimmon-Perec, czyli znajdujące się nieopodal miejsce, w którym według Księgi Liczb zatrzymali się Izrealici, uciekając z Egiptu. Dużą atrakcją jest także Wyspa Faraona, idealna do nurkowania. Na wyspie znajduje się także dwunastowieczny fort wzniesiony przez krzyżowców i otwarty dla zwiedzających. Inne miejsce warte zobaczenia to Kolorowy Kanion zachwycający swoimi barwami, podnóże Góry Synaj ze słynnym wczesnośredniowiecznym Klasztorem Świętej Katarzyny czy rezerwat przyrody pełen jaskiń, dolin i pasm górskich.

Najlepszym miejscem na nocleg jest egipski kurort Taba Heights. To tu zgrupowana jest większość hoteli oraz atrakcji. Miejsce to doskonale nadaje się dla miłośników nurkowania czy windsurfingu, a także nart wodnych czy nawet tenisa.

Komentarze są wyłączone.