Marsa Alam

Wakacje lub urlop w słonecznym, przepięknym miejscu nad wodą, to coraz częstszy wybór turystów, którzy pragną się naprawdę zrelaksować po trudach całego roku. Egipski kurort Marsa Alam to doskonały wybór dla każdego, kto kocha spokój, czyste plaże, egzotyczną florę i faunę oraz tradycyjną, miejscową kuchnię.

Kurort Marsa Alam

Miejscowość położona jest w południowo – wschodniej części Egiptu, nad Morzem Czerwonym, 271 km na południe od innej znanej miejscowości turystycznej, jaką jest Hurghada. Marsa Alam zaprasza bogatą bazą hotelową, składającą się z ponad 3000 miejsc noclegowych, z których spora część to hotele all inclusive o wysokim standardzie. Klimat miejsca jest typowo gorący. Średnia roczna temperatura w dzień wynosi 30 stopni Celsjusza, zaś jeżeli chodzi o miesiące wakacyjne, sięga do 35 stopni Celsjusza.

Do najważniejszych walorów turystycznych kurortu można zaliczyć malownicze, piaszczyste plaże zaliczane do najpiękniejszych w całym Egipcie. Ciepłe morze to wypoczynek i relaks dla każdego, kto uwielbia wielogodzinne kąpiele słoneczne i wodne, ale nie tylko. Marsa Alam zachwyca również unikalną rafą koralową i inną roślinnością podwodną. Dla miłośników nurkowania to prawdziwie wymarzone miejsce. Dzięki takiej aktywności można obserwować żółwie morskie i delfiny. Z kolei Port Ghalib stwarza doskonałe warunki do uprawiania innych sportów wodnych, takich jak żeglowanie.

Osoby kochające zwiedzać i pragnące zaczerpnąć nieco z historii okolicy, są zapraszane do El Quseir, najstarszego portu w regionie. Można tam również nabyć wspaniałe pamiątki, takie jak tradycyjne wyroby Egipskie w postaci dywanów, biżuterii, rzeźb, ale także ziół i przysmaków. Warto również spróbować tamtejszej kuchni. Szczególnie godna polecenia jest kofta, czyli rodzaj mielonego mięsa opiekanego na rożnie.

Zwiedzanie okolicy odbywa się najczęściej w formie zorganizowanych wycieczek. Dzięki temu wszyscy uczestnicy mogą czuć się bezpieczni, a zarazem mieć pewność, że żadne atrakcje kurortu ich nie ominą. Osoby marzące o wakacjach pełnych słońca, beztroski i różnorodnych atrakcji, zdecydowanie powinny rozważyć wybór Marsa Alam, jako celu wakacyjnej podróży.

Komentarze są wyłączone.