Hurghada

Hurghada to bajkowa stolica wypoczynku położona 470 km na południe od Kairu, zlokalizowana na zachodnim wybrzeżu Morza Czerwonego.

egipt-nurkowanieW jej okolicach znajdują się jedne z najpiękniejszych raf koralowych na całym świecie, co stwarza idealne warunki dla nurków, chcących delektować się obserwacją podwodnego świata.

Hurghada jest podzielona na kilka części. Najstarszą z nich jest Dahar, pozostałe to: centrum Sakalla, Village Road, część hotelowa i Al Ahia. Dahar jest znany w szczególności z dużego, typowo egipskiego bazaru, na którym można kupić m.in. przyprawy takie jak szafran. Dahar to jedyna z dzielnic Egiptu, która jeszcze nie została przekształcona w związku z nasilającym się wciąż ruchem turystycznym. Jest to miejsce, w którym można zaobserwować codzienne życie rdzennych mieszkańców Egiptu.

Obiektami wartymi zobaczenia są także poczta oraz dworzec autobusowy, miejsca gdzie na ogół nie zaglądają turyści. Pozostałe części miasta dostosowane są do potrzeb masowej turystyki, pełno tu restauracji, nowoczesnych kurortów i klubów.

hurghadaJeżeli chcesz odpocząć i zrelaksować się, powinieneś zawitać do Bulwaru Hurghada Marina. To powstały kilka lat temu kurort, chętnie odwiedzany przez turystów pragnących się rozerwać i poimprezować. Idealne miejsce na niezapomniane wczasy.

Hurghada to miasto, w którym mieści się także nowoczesna dzielnica  – Village Road. Zlokalizowane są tu najbardziej ekskluzywne hotele, kawiarnie oraz restauracje. W tej części miasta znajduje się też przepiękny deptak, po którym warto się przejść.

Ten egipski kurort z pewnością  okaże się idealnym dla plażowiczów miejscem na wczasy. Hurghada zapewnia liczne atrakcje również dla zapalonego amatora zwiedzania i historii.

Komentarze są wyłączone.