Dahab

Dahab to przepiękny kurort ulokowany we wschodnio-środkowej części Półwyspu Synaj w Egipcie, na wybrzeżu zatoki Akaba. Kurort Dahab w EgipcieEgipski kurort Dahab dzieli około 100 kilometrów od słynnego Skarm El Sheikh i choć nie jest tak znany jak ta turystyczna miejscowość to jednak Dahab ma czym oczarować turystów. Kusi tutejszy krajobraz, złoty drobny piasek, palmy i zachwyty płetwonurków, gdy zanurzają się w podwodny świat znajdujący się na wyciągnięcie ręki.

Co zobaczyć w magicznym kurorcie Dahab?

Wybierając się na wakacje do Dahab trzeba koniecznie zwiedzić beduińską wioskę Assalah. Dlaczego? Tutaj właśnie czeka mnóstwo hoteli, restauracji, barów i sklepów. A poza tym to wręcz kultowe miejsce wszystkich tych, którzy kojarzą Egipt przede wszystkim z niesamowitymi rafami koralowymi. Dodatkowo w Asslah prawie wszystkie nurkowania można wykonać z brzegu. Tutaj także można wynająć wielbłądy oraz wyruszyć na wyprawę by zobaczyć przepiękne uedy.

To jednak nie jedynie takie miejsce, do którego jest naprawdę blisko, gdy na odpoczynek wybiera się Dahab. Jest tu bowiem ponad 20 niezwykłych nurkowisk, z których trzeba odwiedzić chociażby Blue Hole, Canyon czy słynne Bells. To ostatnie czaruje wąską skalną szczeliną w rafie, a poniżej zachwycającą grotą.

Poza tym Dahab jest idealny dla miłośników windsurfingu, a także dla tych, którzy chcą na wakacjach zadbać nie tylko o ciało, ale i o ducha. Czekają tu bowiem ośrodki medytacyjne i centra jogi. Jest tu aż około 100 hoteli do wyboru, a poza tym to dobre miejsce wypadowe do zwiedzania Góry Synaj czy też do wzięcia udziału w Safari.

Dahab to niezwykle ciekawy kurort przede wszystkim dla miłośników nurkowania i poznawania podwodnego świata, a także dla tych, którzy zamierzają zwiedzić okolice. Jeśli ktoś kocha dodatkowo windsurfing i chce odpocząć od tłumów – niewątpliwie doceni ten zakątek świata. Zachwyci tutejsza bajeczna plaża, na której odpoczynek jest iście rajski, a wspaniała pogoda zapewne ułatwi głęboki relaks. Zresztą zawsze można odwiedzić także ośrodek medytacyjny czy wraz z grupą poćwiczyć jogę, tak by zadbać o siebie na wielu poziomach.

Komentarze są wyłączone.